Zmiana nazwy Grand Prix

Warcaby

Zgodnie z decyzją Zarządu PZWarc z 29.09.2020 r. proszącą WZWarc o zmianę nazwy cyklu naszych turniejów, "w taki sposób aby nie zawierała słów: „Polski”, „Ogólnopolski” i tym samym nie sugerowała, iż organizatorem jest PZWarc" organizator postanowił zmienić nazwę cyklu na GRAND PRIX POLAN.

Nazwa - jak wszyscy wiemy - nawiązuje do historycznego ludu zamieszkującego w czasach pierwszych Piastów głównie obszar dzisiejszej Wielkopolski.

Serdecznie zapraszamy na kolejny turniej do Miejskiej Górki zaplanowany na 17.10.2020 r. - szczegóły w regulaminie

Bogdan Bańkowski z Marek najlepszy w Grand Prix Polski

Bogdan Bańkowski na najwyższym podum w I Grand Prix Polski w Lipnie

Bogdan Bańkowski ze Strugi Marki zwyciężył w Ekstraklasie w I turnieju o Grand Prix Polski rozegranym 19.09.2020 r. w Lipnie. W pokonanym polu zostawił 26 zawodników z całej Polski.
Drugie miejsce zajął Filip Kuczewski z Roszady Lipno, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Sebastian Wieczorek z naszego klubu.

W Lipnie w ligach młodzieżowych grali też młodsi adepci warcabów. W Lidze Młodzików (do 13 lat) zwycięzył Mateusz Wysokiński (Roszada) przed Aleksandrą Łukomską (Komorzanka Komorze) i Tymoteuszem Zawitaj (Wieża Kurnicka Kurnik).
W Lidze Orlików (do 10) zwyciężyła Nikola Filipiak (Komorzanka), przed Gabrielą Rumińską (Roszada) i Krzysztofem de Lalicz de Laval (SP10 Bielawa).
Wśród najmłodszych Żaków do lat 8 najlepszym okazał się Jan Nowaczyk, który wyprzedził swojego kolegę klubowego z Lipna Nikodema Brzozowskiego oraz Oskara Hofmańskiego z Komorza.

Przed zawodami odbyło się uroczyste zakończenie ubiegłorocznego cyklu Grand Prix Wrocławia. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe Puchary, a wszyscy dyplomy. Nie zabrakło też nagród rzeczowych.


Startuje Grand Prix Polski

Warcaby

Już w sobotę - 19.09.2020 r. - o godz.10.00 turniejem w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie startuje Grand Prix Polski w warcabach.

Grand Prix Polski jest kontynuatorką Grand Prix Wrocławia w nieco zmienionej formule. Dla zapewnienia większej atrakcyjności i umożliwienia lepszej rywalizacji, uwieńczonej końcowymi nagrodami, zawody te będą odpłatne - 10 zł za ucznia/studenta i 20 zł od dorosłego lub jednorazowo 500 zł od klubu. Zawodnicy reprezentujący OKS Sokół Wrocław mają zapewniony bezpłatny udział.

Przed I rundą odbędzie się wręczenie pucharów i dyplomów dla uczestników poprzedniego cyklu Grand Prix Wrocławia

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły w Regulaminie


Sebastian Wieczorek zwycięzcą Złotej Pragi

Sebastian Wieczorek najlebszym Polakiem w Polish Open 2019

Fantastyczna i sensacyjna wiadomość dotarła do nas z czeskiej Pragi.

Zawodnik naszego klubu - Sebastian Wieczorek - nieoczekiwanie, ale zasłużenie, wygrał 40 Międzynarodowy Turniej Warcabowy Złota Praga. Sebastian w pokonanym polu zastawił wielu mistrzów międzynarodowych posiadających rankingi nawet o 250 pkt. wyższe od niego. Przepaść.

Sebastian jesteśmy z Ciebie dumni, polskie warcaby są z Ciebie dumne.

Wyniki

Przypomnijmy, że Sebastian okazał się również najlepszym wśród Polaków w ubiegłorocznym Polish Open, a w tym roku zakwalifikował się do Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, których rozegranie zaplanowane jest w terminie 8-14.XI.2020 r. w Sanoku.

Marcin Chęsiak drugim Wicemistrzem Polski

Marcio Chęsiak trzeci w MP w 64

Arseniusz Grzelak MP +50

W Boszkowie zakończyła się pierwsza większa impreza warcabowa w tym roku: Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. W trwających od 19.08 do 23.08.2020 bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy.

W najbardziej prestiżowym turnieju XXX Indywidualnych Mistrzostwach Polski trzecie miejsce z 10. pkt. wywalczył Marcin Chęsiak. Mistrzem Polski został Filip Kuczewski (Roszada Lipno) - 13.pkt., a wicemistrzem Marek Knioła (Diagram Mińsk Mazowiecki) - 10.pkt. W turnieju tym najlepszym zawodnikiem powyżej 50 roku został nasz reprezentant Arseniusz Grzelak. W turnieju kobiet triumfowała Agnieszka Szymańska (Roszada Lipno), a w kategorii do lat 23 na trzecim miejscu sklasyfikowana została Jagoda Bajkowska (Sokół)

W Boszkowie rozegrano również Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej. Wśród kobiet w kategorii do lat 23, wicemistrzynią Polski została Jagoda Bajkowska.

Z naszych zawodników w turnieju startował jeszcze Michał Węgrzyn, który został sklasyfikowany na 5.miejscu w kategorii chłopców do lat 16. W MP w blitza kobiet wystartowały również Malwina Bajkowska (5.miejsce w K-23 i )Kamila Misiołek (6.miejsce w K-23).


Zakończenie Grand Prix Wrocławia 2019/2020

Michał Węgrzyn zwycięzcą Grand Prix 2019/2020

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 spowodowała zatrzymanie również naszego cyklu turniejów o Grand Prix Wrocławia. Z uwagi na powiązanie jego terminu rozgrywania z rokiem szkolnym postanowiliśmy zakończyć go na rozegranych 6. rundach, a do klasyfikacji końcowej - zgodnie z założeniami regulaminu - zaliczyć 4 najlepsze dla każdego zawodnika turnieje.

W ten sposób w klasyfikacji seniorów zwyciężył zawodnik naszego klubu Michał Węgrzyn, przed Amadeuszem Zyber-Moszak i najlepszą wśród kobiet Katarzyną Pisarską (oboje Roszada Lipno).

W kategoriach młodzieżowych zwyciężyli:
- Liga Młodzików:
  - chłopcy - 1.m. - Jakub Szymański; 2.m. - Jakub Ilasz; 3.m. - Filip Domaradzki
  - dziewczęta - 1.m. - Patrycja Tomczak; 2.m. - Aleksandra Łukomska; 3.m. - Ewelina Guza

- Liga Orlików:
  - chłopcy - 1.m. - Krzysztof Delalicz De Laval; 2.m. - Hugo Franek; 3.m. - Radosław Leśniowski
  - dziewczęta - 1.m. - Zofia Wideł; 2.m. - Gabriela Rumińska; 3.m. - Klaudia Kościańska

- Liga Żaków:
  - chłopcy - 1.m. - Jan Nowaczyk; 2.m. - Wiktor Grzebyszak; 3.m. - Antoni Świerkowski
  - dziewczęta - 1.m. - Maja Warzywoda; 2.m. - Wiktoria Grzelak; 3.m. - Maja Maćkowiak

Zwycięzcom gratulujmy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na inauguracje cyklu 2020/2021 pod nazwą Grand Prix Polski do Lipna na 19.09.2020 r. na godz.10.00. Zwycięscy cyklu 2019/2020 przed pierwszą rundą zostaną uhonorowani nagrodami.


IV Memoriał Jana Edmunda Jankowskiego

Medalistki IV Memoriału J.E.Jankowskiego

Malwina Bajkowska najlepszą kobietą

W dniu 28.12.2019 roku odbył się IV Ogólnopolski Memoriał Warcabowy im. Jana Edmunda Jankowskiego. Przy 100 polowych planszach zgromadziło się ponad 60 zawodników ze wszystkich części Polski.

W najbardziej prestiżowej kategorii Open najlepszym okazał się Jakub Gazda z Unii Horyniec Zdrój, który wyprzedził zawodników Lokatora Gniezno Bartosza Gronowskiego i Grzegorza Siudę. Wśród kobiet najwyżej sklasyfikowaną została nasza zawodniczka Malwina Bajkowska, która wyprzedziła aktualną Mistrzynię Polski Kobiet Arletę Flisikowską (Zuch Rychlik) i MPK 2018 Martę Bańkowską (Struga Marki).

Należy jeszcze odnotować udany debiut w kategorii do lat 6 Moniki Domaradzkiej, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie wiekowej oraz otrzymała puchar dla najmłodszej zawodniczki zawodów.

Wyniki kategorii Open
Galeria zdjęć (fot. Anna de Laval)
Zdjęcia zwycięzców (fot. Anna de Laval)
Relacja i film z zawodów - telewizja doba.plOKS Sokół Wrocław

Mistrz Europy

Klasyfikacja klubowa OOM 2016

  • 2. Struga Marki
  • 3. Sokół Wrocław
  • 4. Unia Horyniec
  • 5. Złote Piony Bielawa
  • 6. Pitagoras Pęgów
  • Punktowało 21 klubów